Nielimitowane tanie rozmowy czy faktycznie są bez limitu?

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

Zdecydowana większość sieci komórkowych kusi nas dzisiaj bardzo tanimi abonamentami, w których to znaleźć można w pełni nielimitowane rozmowy. Nikogo dzisiaj oczywiście taka sytuacja nie dziwi. Z nielimitowanych rozmów mogą korzystać zarówno klienci biznesowi jak i indywidualni. Oczywiście firmy jak zawsze mogą próbować wynegocjować sobie bardziej atrakcyjne ceny połączeń jak i samych abonamentów. Nieistotne jest jednak to jakie są ceny abonamentów dla poszczególnych grup klientów, ale raczej to jak w rzeczywistości wyglądają nielimitowane połączenia do sieci komórkowej. Czy naprawdę możemy sobie pozwolić na takie dzwonienie bez końca i bez żadnych zobowiązań?Z pewnością zawsze warto dokładnie przeczytać umowę jaką podpisujemy z operatorem telefonii komórkowej, ponieważ stosuje się przeróżne dodatkowe zapisy, które nieco ograniczają nasze możliwości dzwonienia i mogą sprawić, że to wcale nie zawsze będą tanie rozmowy. Przejdźmy jednak do konkretów. Najważniejsze tutaj jest to, że nielimitowane połączenia prawie zawsze dotyczą jedynie sieci w Polsce. Dzwoniąc poza granice naszego kraju płacimy już normalnie, według cennika, a koszty telefonów doliczane są do naszego abonamentu. Są oczywiście takie abonamenty, gdzie w grę wchodzą też nielimitowane połączenia międzynarodowe, ale zazwyczaj tylko do krajów Unii Europejskiej.

Kolejna sprawa to same nielimitowane połączenia. Wydają się być to tanie rozmowy, ale czy na pewno są one nielimitowane? Jak sprawdzimy sobie stan naszego konta to na pewno rzuci nam się w oczy to, że nie ma tam informacji o nielimitowanych połączeniach, a za to jest określona ilość minut. Jest ich sporo, ale to jednak minuty. Po przeliczeniu na dni okazuje się jednak, że mamy 25 godzin dziennie do wygadania, więc jednak połączenia są nielimitowane.

Problem polega jednak na tym, że Tanie Rozmowy muszą mieć przecież jakiś haczyk. Okazuje się więc, że w przypadku wielu sieci komórkowych w umowie znajduje się zapis o tym, że nie można nagminnie wydzwaniać, w ramach takiej taryfy, do jednego numeru telefonu. To dziwne, ale niestety takie są zapisy w umowie i warto o tym porozmawiać z konsultantem w trakcie podpisywania umowy.